Využijte dotaci až do výše 50 tisíc korun od Úřadu práce pro rok 2024

Pracovník grafického studia

Grafický design Masterclass: kompletní kurz od základů grafiky až po samostatného profesionála [2024 Edition]

Akreditace MŠMT – Rekvalifikační kurz

Kurz je navržen na základě profíku, kteří se živí na volné noze jako profesionální grafici.

Hodnocení absolventů: ⭐⭐⭐⭐⭐

Poslední aktualizace kurzu: 4/2024 | Kurz vede grafička Simona Dámková

Červenec - volná místa
24 990,- 100% možnost proplacení ÚP
 • Forma: Prezenčně i možnost on-line
 • Časová dotace kurzu: 80 hodin
 • Místo: Praha | Ostrava
 • Profesionální nástroje zdarma
 • Možnost realizace vlastního projektu
 • Setkání jsou nahrávána. podklady k dispozici 12 měsíců
 • Ovsvědčení a certifikát
Licence ADOBE

Termíny kurzu:

3.6.2024 – 28.6.2024 – již není možné se přihlásit
15.7.2024 – 16.8.2024 
9.9.2024 – 30.9.2024
 

Co se naučíš

 • Vytvořit grafiku pro web i pro tisk
 • Dozvíte se, jaké jsou principy tvorby dobré grafiky. Jak navrhnou grafiku tak, aby zaujala, přitáhla pozornost a oslovila diváka
 • Budete umět kombinovat barvy, které s k sobě hodí a naučíte se, jaké nástroje vám v tom pomůžou
 • Zjistíte, jak se používají a kombinují fonty a kde je lze stáhnout
 • Budete schopni navrhnou leták, vizitky, časopis, plakát v aplikaci Adobe InDesign
 •  
 • Budete umět nakreslit logo a vhodně ho zkombinovat s fontem v aplikaci Adobe Illustrator
 • Budete schopni nakreslit v Illustratoru ikonky a ilustrace
 • Zjistíte, jak upravit a retušovat fotografie v aplikaci Adobe Photoshop
 • Budete umět vytvořit banner pro web a grafiku pro sociální sítě v aplikace Adobe Photoshop
 •  

O čem to je:

Kurz Základy grafického designu je pro všechny, kteří se chtějí naučit pracovat jako grafický designer. Není nutná předchozí znalost práce s grafickými programy, kurz je vytvořen pro úplné začátečníky. V kurzu se naučíte principy tvorby dobré grafiky – jak ji vytvořit, aby dobře vypadala a aby fungovala tak, jak má – tedy aby diváka zaujala a sdělila mu potřebnou informaci. Také zjistíte, jestli by vás tato profese bavila a pokud ano, dá vám potřebné nástroje a informace k tomu, abyste se v budoucnu mohli stát grafikem v design studiu anebo na volné noze.

Budete umět udělat zajímavou grafiku, která bude klienty oslovovat. To je základ, který vám v budoucnu může přinést zajímavé zakázky. Naučíte se pracovat s Adobe aplikacemi – profesionálními programy pro grafiky – IndesignemIllustratorem a Photoshopem. Také si řekneme něco o technologiích tisku a jak se pro něj správně připravují podklady, aby se vytiskly tak, jak mají.   

Po absolvování kurzu si budete umět poradit s jakýmkoliv požadavkem klienta, ať už bude chtít jen vizitku anebo celý časopis či webový projekt.

Možnosti přihlášení na kurz:

1. Vyplnit vytištěný formulář,který zanesete na ÚP, nebo je i možnosti zaslání formuláře přes datovou schránku. Vždy záleží na konkrétním ŮP. 
Výhoda je, že někdy se daří schválit kurz i když začíná např. za 14 dní. 

2. Rychlejší cesta. Přehlášení přes tzv. eshop jsemvkurzu. Přihlášení je kompletně on-line. Kurz 30 dní před zahájením již na portálu nejde najít nebo se přihlásit. 

Materiální a další zajištění kurzu

Všichni účastnící mají k dispozici PC, výukové podklady, wifi. 
 
Veškeré podklady zajišťuje Edu partners. Můžete pracovat na svých počítačích, na které si můžete nahrát všechny potřebné programy pro tvorbu www. 
 
Všichni účastníci jsou vpuštěni do Google classroom, kde jsou sdíleny výukové podklady a také probíhá komunikace mezi studenty a lektory. 

Získané dovednosti

Samostatný grafik/grafička
Přípava pro tisk
Tvorba loga
Iustrace
Úprava fotek
Bannery marketing

Bonus

Licence ADOBE pro dobu kurzu
Know how pro OSVČ

Obsah kurzu

Poučení o bezpečnosti a ochraně zdraví při práci

Seznámení se základy bezpečnosti práce.

1. Zásady grafického designu

Vysvětlíme si, jak umisťovat elementy na stránku. Jak vhodně zkombinovat obrázky s textem a s dalšími grafickými prvky.

Ukážeme si, co nedělat a jak se vyhnout chybám při kompozici. Povíme si, jak vhodně kombinovat fonty a jakým kombinacím se vyhnout.

2. Tvorba letáku v Adobe InDesignu

Vytvoříme leták pro tisk. Vysvětlíme si základy práce s InDesignem, naučíme se zarovnávat prvky, importovat obrázky, zvětšovat je a zmenšovat. Ukážeme si, jak se přeukládají obrázky pro tisk a co je to „rozlišení“ obrázků a co musíme hlídat, abychom vytvořili bezchybná tisková data. Naučíme se pracovat s barvami a vytvářet příjemné barevné kombinace, které k sobě ladí. Řekneme si, co je to RGB a co CMYK barevný prostor.

Také vyrobíme dvoustranu časopisu, naučíme se pracovat se vzorovými „master“ stránkami. Povíme si něco o fontech – jejich klasifikaci a také jak je stahovat a instalovat a jak je vhodně použít.

3. Tvorba loga v Adobe Illustratoru

Naučíme se principy tvorby loga. Povíme si, co je to logo, jaká je jeho funkce a co musíme dodržet, abychom vytvořili správné logo. Ukážeme si časté chyby při tvorbě loga. Provedeme vás celým postupem při vymýšlení loga, od skici po překreslení v Illustratoru a doladění kresleného symbolu s fontem. Vytvoříme barevnou, černobílou i negativní verzi loga.

4. Ilustrace v Adobe Illustratoru

Budeme kreslit jednoduché ilustrace. Nemusíte umět vůbec kreslit. Lektorka vás povede a dá vám přesný návod, díky kterému ilustraci zvládnete. Budete postupovat krok za krokem a osvojíte si práci s perem. Také si ukážeme rýsování pomocí geometrických objektů a způsob, jak se dá ilustrace nebo ikonka vytvořit z nich.

Řekneme si, co je to vektorový obrázek a jak se liší od bitmapy.

5. Úpravy fotek v Adobe Photoshopu

Naučíme se upravovat fotky ve Photoshopu. Řekneme si, co je to rozlišení, jaké je potřeba pro web a jaké pro tisk. Vyladíme fotky do krásných barev, naučíme se je i ztlumit do sépie nebo upravit kontrast a jas, barevnu teplotu. Ukážeme si práci s RAW formátem a povíme si jeho výhody oproti běžnému JPG. Vysvětlíme si, jak se fotky retušují, jak se opravují nežádoucí fleky a vady an fotce.

6. Grafika v Adobe Photoshopu

Uděláme grafický návrh banneru pro sociální sítě. Naučíme se používat vrstvy a masky, vytvoříme jednoduchou koláž. Ukážeme si, jak se používají ořezové cesty.

kurz tvorba www stránek

7. Uděláme webový projekt 

Naučíme se navrhovat přitažlivé a fungující webové stránky.

Lektoři

Simona Dámková je grafička a ilustrátorka.

Baví jí tvořit jakoukoliv tištěnou i webovou grafiku – ilustrace, tiskoviny, ikonky, loga nebo webdesign. Ráda sdílí svoje zkušenosti, ať už na svém blogu nebo jako lektorka, takže pro grafiku nadchne i vás. Výuku vede srozumitelně, krok za krokem, s individuálním přístupem ke studentům.

Reference