Využijte dotaci až do výše 50 tisíc korun od Úřadu práce pro rok 2024

Kompletní tvorba online reklamních bannerů

 

Grafický speciál: Kompletní tvorba online reklamních bannerů pomocí bezplatných profi nástrojů

Hodnocení absolventů: ⭐⭐⭐⭐⭐

Poslední aktualizace kurzu: 3/2024 | Kurz vede grafička Hana Antonová

1 566,-

Cena při proplacení přes ÚP
8 700,- 82% možnost proplacení ÚP
  • Forma: on-line
  • Časová dotace kurzu: 18 hodin
  • Profesionální nástroje zdarma
  • Možnost realizace vlastních projektů
  • Certifikát
NÁSTROJE ZDARMA

Termíny kurzu:

6.5.2024 – 14.6.2024

Obsah kurzu (popis získaných kompetencí):

Chcete se naučit upravovat fotografie a vytvářet poutavé reklamní bannery nebo grafiku pro e-shopy, weby a sociální sítě? Láká vás představa umět tvořit reklamu pro své podnikání a projekty, nebo se chcete uplatnit spíš jako grafik v online prostředí? Pokud jste odpověděli aspoň na jednu otázku ano, potom je kurz grafické designérky Hany Antonové s bohatými profesními zkušenostmi pro vás jasnou volbou.

Ukáže vám, jak využívat grafický design ve svůj prospěch okamžitě v praxi a bez předchozích dovedností. Vše zvládnete udělat bez dalších výdajů – všechny nástroje a podklady, s nimiž budete pracovat, jsou totiž zdarma.

Naučíte se využívat bezplatný online nástroj Photopea, který představuje skvělou alternativu k programu Photoshop. Program podporuje i formáty firmy Adobe, takže v něm dokážete otevřít a upravit projekty vytvořené v placených nástrojích Adobe Photoshop, Adobe Ilustrator, Adobe Indesign a dalších. Také si budete umět zajistit kvalitní fotografie z bezplatných zdrojů a upravit si je v programu podle potřeb. 

Lektorka Hana Antonová má více než desetiletou praxi na pozici grafické designerky. Zhruba polovinu této doby pracovala jako grafička pro online reklamu ve firmě Seznam.cz a za tu dobu jí prošlo rukama více než 1000 projektů. Pracovala i v menších grafických, fotografických a tiskařských studiích a má za sebou zkušenosti od digitálního restaurování fotografií až po tisk na rozličné materiály. 

Osnova kurzu:

Základy grafického designu: Práce s barvami a psychologie barev. Práce s písmem, jak vybrat vhodné písmo, psychologie písem. Zarovnání prvků. Kontrast. Barevné prostory. Formáty.

Vzhled reklamních bannerů: Kompozice banneru. Jak zacházet s prostorem, využití prázdného místa. Využití fotografií. Práce s logem. Hierarchie prvků na banneru, jak správně uspořádat informace na banneru tak, aby zákazníky rychle zaujal, důležitost informací na banneru. Bannerová slepota. Akční tlačítka.

Příklady z praxe: Ukázky dobře a špatně zkomponovaných bannerů s vysvětlením. Druhy reklamních bannerů, statické a animované.

Získání zdrojů: Bezplatné fotobanky pro komerční použití. Bezplatná písma, ikonky a další podklady.

Práce s Photopea: Jak vytvářet návrhy, bannery, koláže. Práce s fotografií, ořez fotografií nebo objektů, odstranění pozadí. Změna barev a pokročilejší úpravy. Práce s křivkami. Práce s vodítky. Pokročilá práce s vrstvami a inteligentními objekty. 

Praktická část: Vytvoření banneru a upravení fotografie podle zadání s dodanými podklady. Vytvoření vlastního banneru. Výběr vhodných textů. Zásady exportu finálních bannerů nebo fotografií s ohledem na jejich využití, bannery pro Google ads, Sklik a kombinovaná reklama, weby a reklama pro sociální sítě.

Získané dovednosti

Základy grafického designu
Úprava fotografií
Bezplatný nástroj Photopea
Reklamní bannery
Kompozice
Koláže

Bonus

Know how pro OSVČ
Příklady z praxe

Možnosti přihlášení na kurz:

Přehlášení je možné pouze prostřednictvím portálu MPSV Jsemvkurzu.cz.  Přihlášení je kompletně on-line. 
POZOR: 30 dní před zahájením daného termínu kurzu ho již nelze na portálu najít nebo se přihlásit. 

Materiální a další zajištění kurzu

Programy jsou online. Nutné je mít připojení k internetu. Na počítač nejsou žádné speciální požadavky. Doporučujeme k práci myš.
 
Veškeré podklady zajišťuje Edu partners.
 
Veškeré setkání jsou nahrávány a ukládány do Google classroom. Záznamy jsou dostupné i po ukončení kurzu.

Možnosti pracovního uplatnění

Po ukončení kurzu bude absolvent umět samostatně tvořit reklamní bannery pro eshop, www a sociální sítě